Jak szybko schudnąć po ciąży nie szkodzac dziecku i karmiąc piersią?

Rate this post

Moment pojawienia się na świecie dziecka jest dla matki na pewno przepięknym wydarzeniem – ale często wtedy zastanawiamy się też od razu nad tym, jak schudnąć po ciąży? Czasami czujemy się przez to źle, bo wydaje nam się, iż musimy mieć teraz inne zmartwienia i całą uwagę poświęcać dziecku – ale takie myśli są naturalne. Do tej pory nasze ciało wyglądało inaczej, a zmiany zachodzące w trakcie ciąży są po prostu trudne do zaakceptowania.

Na pewno odradzamy Ci zastanawianie się nad tym, jak schudnąć w ciąży – to nie jest na to czas. Wtedy musisz dbać o siebie najlepiej, jak potrafisz – po to, aby dziecko mogło rosnąć zdrowe i silne. Nie należy tak naprawdę przesadzać w żadną stronę – nie odchudzaj się, ale też nie przejadaj, bo to w niczym nie pomaga. Nie dowiesz się, jak schudnąć w ciąży nie szkodzac dziecku – wtedy w ogóle nie powinno się czymś takim zajmować.

Brzuch po ciąży, co z nim zrobić?

Po urodzeniu dziecka często staramy się udawać, że zmiany zachodzące w naszej sylwetce nie stanowią dla nas żadnego problemu. Zwykle jednak nie jest to do końca prawda, bo jednak przez wszystkie te miesiące obserwowałyśmy to, co się działo z naszym ciałem i teraz możemy go nawet do końca nie rozpoznawać. Na pewno potrzebna będzie nam teraz cierpliwość i trochę silnej woli – w taki sposób damy radę pozbyć się kilogramów i powrócić do dawnej wagi.

Brzuch po ciąży, co z nim zrobić? Oczywiście musisz tutaj cały czas pamiętać o tym, że na pierwszym miejscu znajdują się potrzeby Twojego dziecka – nie możesz tutaj niczego przesadnie przyspieszać lub starać się trenować ponad swoje siły. Po porodzie i w okresie połogu organizm potrzebuje odpoczynku – dopiero potem możemy skupić się na innych jego potrzebach.

Zdrowy spadek kilogramów zakłada pozbywanie się 0,5 – 1 kg w tygodniu i także tutaj trzeba się tego trzymać – jeśli gubisz więcej to oznacza to, że spożywasz zdecydowanie zbyt mało alkoholu i trzeba coś z tym zrobić. Nie chcesz przecież, aby po zakończeniu diety dopadł Cię natychmiast efekt jo-jo. Oczywiste jest to, że po porodzie poziom hormonów nie jest jeszcze w pełni ustabilizowany – to Ty najpewniej poczujesz, kiedy będziesz gotowa na wdrożenie diety i pierwsze ćwiczenia. W razie wątpliwości możesz to też przecież skonsultować ze swoim specjalistą.

Ciekawe jest też to, że po urodzeniu dziecka najwięcej możemy schudnąć właśnie w przeciągu pierwszych 6 miesięcy – to dlatego tak często młodym matkom mówi się, że kilogramy po porodzie znikną bez żadnego wysiłku. Odpowiedzialny jest za to wspomniany wcześniej poziom hormonów, przyspieszony metabolizm i brak napadów głodu – a w trakcie ciąży często jest to normalne zjawisko. Sprawne spalanie tkanki tłuszczowej umożliwi Ci też okres karmienia, w którym bardzo szybko tracimy kalorie. Warto więc wykorzystać ten czas jak najlepiej i zatroszczyć się już wtedy o dobrą dietę.

Największym problemem jest dla kobiet zawsze brzuch po porodzie, bo tutaj zaszło najwięcej zmian – skóra nie jest tak samo jędrna i widać po prostu, że niedawno w środku jeszcze znajdował się mały człowiek. Postaraj się przetłumaczyć sobie w takim momencie, że natury i tak nie jesteś w stanie przyspieszyć – minie trochę czasu zanim brzuch naturalnie się zmniejszy i wygląd skóry także w końcu ulegnie poprawie.

Jedynym, co możesz tutaj zrobić będzie przejście na zdrową dietę – oczywiście taką z odpowiednią ilością kalorii. Ochota na niezdrowe przekąski powinna już zniknąć po porodzie, więc to raczej nie będzie stanowiło problemu – a Ty musisz też chcieć jeść zdrowo, dla siebie i dla dziecka. Niezbędne składniki odżywcze będziesz mu przekazywać wraz ze swoim mlekiem, więc potraktuj to jako jeszcze większą motywację do działania.

Zważywszy na to, że nasz tryb życia wraz z noworodkiem jest bardzo chaotyczny – postaraj się, aby Twoja dieta była przynajmniej regularna. Jedz 4-5 posiłków w ciągu dnia i najlepiej, aby odbywały się one o podobnej porze. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale w taki sposób przyspieszamy pracę naszego metabolizmu i sprawniej chudniemy.

Odchudzanie po ciąży – kilka sprawdzonych porad

Jak schudnąć po ciąży? Najważniejsze dla młodej matki musi być tutaj jej bezpieczeństwo – w końcu od tego momentu jesteśmy do końca życia odpowiedzialne za drugiego człowieka. Chęć szybkiego pozbycia się kilogramów nie może więc być tutaj najbardziej istotna – we wszystkim trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek.

Restrykcyjna dieta, intensywne i wielogodzinne ćwiczenia oczywiście odpadają – organizm matki jeszcze przez długi czas nie będzie do czegoś takiego przygotowany. W praktyce też nikt tak naprawdę nie powinien świadomie męczyć swojego organizmu tylko po to, aby spalić większą ilość kalorii. Odchudzanie to prosty proces – jeśli jesteśmy w deficycie kalorycznym to chudniemy. Można to przyspieszyć poprzez ćwiczenia, ale nie jest to warunek absolutnie konieczny. Na tym polega cała tajemnica.

Kwestią tycia w trakcie ciąży tak naprawdę powinno się już zainteresować w momencie, gdy dowiadujemy się, iż będziemy rodzić dziecko. Bardzo duże znaczenie ma tutaj przecież to, jak będziemy o siebie dbać w tym okresie czasu – nad napadami głodu można też panować, ale spora część kobiet nie chce tego robić. Uważamy, że jest to moment na to, aby jeść za dwoje i tak właśnie postępujemy – a jest to jednak duży błąd.

Odchudzanie po ciąży - kilka sprawdzonych poradKobieta ma za zadanie jeść dla dwóch – a to nie oznacza przejadania się i tycia w szybkim tempie. Jeśli wykorzystamy ten czas na to, aby sobie folgować to niestety potem odchudzanie będzie u nas konieczne – narazimy w ten sposób nasze serce, nasze stawy. Konieczność zajmowania się małym dzieckiem też nie będzie niczym przyjemnym, jeśli będzie nam dokuczała w tym czasie nadwaga.

Dieta po porodzie musi obejmować produkty zawierające witaminę B, D, magnez i żelazo – warto sobie dodatkowo sprawdzić, czego potrzebuje kobieta karmiąca piersią. Staraj się sięgać przede wszystkim po chude mięsa, pełnoziarniste pieczywo, warzywa oraz owoce – a także pij dużo wody i odpoczywaj.

W pierwszych miesiącach po urodzeniu dziecka nie wolno nam intensywnie ćwiczyć – w szczególności po cesarskim cięciu. Nikt nie zabrania nam jednak spacerować i będzie to dobry początek – na bardziej intensywne ćwiczenia przyjdzie jeszcze czas. Organizm matki potrafi w pełni regenerować się nawet przez 12 miesięcy – miejmy więc w sobie trochę wyrozumiałości dla nas samych.

Pierwsze ćwiczenia po porodzie – sprawdź co robić

Czasami tak bardzo zależy nam na pozbyciu się kilogramów po ciąży, że rozważamy nawet ćwiczenia w trakcie połogu. Bardzo ważne jest to, aby zrozumieć, jak ogromnym obciążeniem dla naszego ciała była ciąża – powrót do formy i odzyskanie dawnej wagi nie może być tutaj naszym jedynym priorytetem. Najważniejsze jest to, aby sobie nie zaszkodzić – słuchaj więc porad specjalistów i z aktywnością poczekaj na odpowiedni moment. Jeśli przytrafił nam się na przykład rozstęp mięśnia prostego brzucha to wiemy już, że sprawa będzie bardziej skomplikowana.

Na pewno nie wolno nam tutaj ani intensywnie ćwiczyć – ani tym bardziej się głodzić. Mnóstwo kobiet od razu po urodzeniu dziecka marzy o tym, aby znowu mieć swoją dawną sylwetkę – ale nie możemy do tego dążyć kosztem naszego zdrowia i kosztem zdrowia naszego dziecka. W końcu stosowane przez nas głodówki będą miały też wpływ na jakość mleka, którym żywimy noworodka.

Cierpliwość jest tutaj najważniejsza, bo dieta mamy karmiącej piersią musi przede wszystkim zakładać dostarczenie dziecku odpowiednich składników odżywczych – a nie pozbycie się zbędnych kilogramów. Jeżeli przytyłyśmy około 10-15 kilogramów to części tego najpewniej pozbędziemy się podczas karmienia – a z resztą poradzimy sobie już na spokojnie, w kolejnych miesiącach. Zdrowy spadek wagi to około 1 kg w ciągu tygodnia i nie należy tego przekraczać.

Twoja dieta musi tutaj opierać się o warzywa, owoce i wszystkie te produkty, które nie zawierają w sobie żadnej chemii. Smażenie warto też zastąpić gotowaniem na parze, a zamiast wybierać tłuste potrawy – sięgaj po chude mięso i ryby. Pij dużo wody i nie podjadaj pomiędzy posiłkami.

Jak schudnąć po ciąży? Szybko i nie szkodzac dziecku.

Odradzamy Ci też wtedy wizyty u dietetyków – żaden z nich nie podpowie Ci, jak schudnąć w ciąży. Może Ci ewentualnie polecić jadłospis, który będzie rozsądny – ale nie będzie on zakładał spadku wagi, a raczej utrzymanie jej na odpowiednim poziomie. W tym czasie tak czy inaczej przytyjesz – a sporo będzie też zależało od Twojego dotychczasowego trybu życia oraz od genów. Poświęć ten czas na to, aby przygotować się na macierzyństwo – potem dowiesz się, jak schudnąć po ciąży.

jak schudnąć po ciąży - szybko - nie szkodzac dziecku

Nie próbuj jednak dowiadywać się, jak szybko schudnąć po ciąży – daj sobie na to trochę czasu i zajmij się tym tematem na spokojnie. Specjaliści zwykle odradzają nam natychmiastowy powrót do ćwiczeń, a także wtedy musimy odżywiać się w taki sposób, aby pomóc noworodkowi w prawidłowym rozwoju – będziemy go przecież karmić naszym mlekiem przez wiele miesięcy.

Jak schudnąć po ciąży karmiąc piersią? Postaraj się po prostu odżywiać bardzo zdrowo i dużo się ruszaj – często robimy to automatycznie, bo mamy po prostu dużo zadań w ciągu dnia. Wiele kobiet pozbywa się wtedy kilogramów bez żadnego wysiłku – być może Tobie także się to uda.

Jak szybko schudnąć po ciąży, bez głodzenia się i w rozsądny sposób?

Często przez te 9 miesięcy mocno sobie “folgujemy” w kwestiach jedzenia. Ciągle jesteśmy głodne, mamy różne zachcianki i pozwalamy sobie na więcej niż zwykle. Nie ma w tym nic złego – ale po urodzeniu dziecka warto wrócić do lepszych nawyków. Staraj się nie podjadać pomiędzy posiłkami – nie rób tego także później, bo karmiąc roczne lub starsze dziecko, często połowę posiłku jemy tak naprawdę za nie. To do niczego nie zmierza – nie marnujemy jedzenia, ale zaczynamy też tyć i przez to jesteśmy nieszczęśliwe.

Nie ma nic złego w tym, że Twoja sylwetka teraz Ci się nie podoba – ciąża to trudny czas i niektóre kobiety nie potrafią pozbyć się tych kilogramów przez całe lata. W tym okresie życia skupiamy się na innych sprawach, a wygląd schodzi na dalszy plan. Warto jednak pamiętać o tym, że matka zasługuje na to, aby dobrze się ze sobą czuć – jej potrzeby także są ważne.

Jak schudnąć po ciąży 15 kg? Opinie na forum

jak schudnąć po ciąży - forum - 15 kg

Dużo będzie tutaj jednak zależało od naszej motywacji – czasami od początku wmawiamy sobie, że jesteśmy zbyt zajęte i to właśnie dlatego wciąż tyjemy lub nie umiemy schudnąć. Prawda jest jednak taka – czas można sobie zawsze lepiej zorganizować. W dalszym ciągu możesz przecież gotować zdrowo, możesz kontrolować wielkość spożywanych posiłków, możesz nawet ćwiczyć z małym dzieckiem. Po to też mamy przecież męża, rodzinę – oni powinni umożliwiać nam zajęcie się także własnymi potrzebami.

Dobra dieta dla kobiety po ciąży to dieta zdrowa – jeśli możesz to unikaj tych pokarmów, które wywołują w Tobie chęć przejedzenia się. Najczęściej są to tłuste potrawy, słodycze – na jakiś czas warto z nich zrezygnować. Po urodzeniu dziecka odczuwamy mnóstwo różnych emocji i przez długi czas jeszcze nie czujemy się sobą – wtedy nie powinno się pocieszać jedzeniem, bo w taki sposób łatwo wpędzimy się w zaburzenia odżywiania.

Jak schudnąć w ciąży nie szkodzac dziecku?

To nie jest raczej możliwe – ale możesz postarać się zbyt dużo nie przytyć, a wtedy dodatkowe kilogramy szybko znikną po porodzie. W najlepszej sytuacji są te kobiety, które do tej pory sporo się ruszały – one także w trakcie ciąży mogą dalej ćwiczyć, bo ich organizm jest do tego po prostu przyzwyczajony.

Jak schudnąć po ciąży karmiąc piersią? Jadłospis.

Ogromnym błędem będzie rozpoczęcie intensywnych ćwiczeń w tym okresie czasu, jeśli wcześniej tego nie robiłyśmy – to może być zwyczajnie niebezpieczne dla dziecka.

Po porodzie poczekaj trochę i daj swojemu ciału odpocząć – bez względu na to, czy rodziłaś naturalnie lub przez cesarskie cięcie. Tutaj trzeba w pełni dostosować się do zaleceń specjalistów, bo oni chcą dla nas przecież, jak najlepiej. W tym czasie możesz jednak powoli chodzić na spacery i przyzwyczajać swoje ciało do tego, że jest ono częściej w ruchu – wtedy też dużo szybciej zaczniesz gubić kilogramy i to całkowicie naturalnie.

Jak schudnąć z brzucha po ciąży? Tutaj najlepiej sprawdzi się jednak dieta, ale po kilku miesiącach może też zacząć już normalnie ćwiczyć – w taki sposób, jaki sprawia Ci przyjemność. Dla niektórych będą to wizyty na siłowni lub taniec – a inne panie wybiorą basen, spacery czy jazdę rowerem. Wszystko to się sprawdzi – byle tylko pozostać regularnym i dbać o prawidłowe odżywianie.

Gdy chcemy dowiedzieć się, jak schudnąć po ciąży 20 kg – często zaczynamy przesadzać. Jeśli pozostało nam faktycznie tak dużo kilogramów to musimy zaczynać powoli – głównie po to, aby chronić w tym czasie nasze stawy. O wiele łatwiej można sobie wtedy zrobić krzywdę – niż realnie pomóc. Nie przytyłaś w tydzień, więc nie oczekuj, że w podobnym czasie pozbędziesz się nadwagi – to jest zwyczajnie niemożliwe.

Kobiety próbują dowiedzieć się, jak schudnąć w ciąży nie szkodząc dziecku – ale już sam pomysł jest tutaj zły. To oczywiste, że nie chcemy za dużo wtedy przytyć – ale musimy skupić się na innych sprawach i na te kilka miesięcy zapomnieć o tym, iż nasze ciało się zmienia. Gdy zaczęliśmy starać się o dziecko to wiedzieliśmy przecież, że dla kobiety to zawsze wiąże się z wieloma zmianami – pewnych rzeczy uniknąć się nie da.

Jak schudnąć po ciąży z brzucha?

jak schudnąć po ciąży - w ciąży - z brzucha

Mogą pojawić się rozstępy, luźna skóra, blizny po cesarskim cięciu – można albo to zaakceptować i delikatnie temu przeciwdziałać, albo cały czas się martwić i spędzić 9 miesięcy w bardzo złym nastroju. Gdy w naszym organizmie rozwija się dziecko – każde nasze zachowanie ma znaczenie. Stres także jest szkodliwy – bardziej niż nam się wydaje. Postarajmy się więc na okres ciąży porzucić plany odchudzania – jak schudnąć po ciąży 15 kg sprawdzimy sobie później.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak schudnąć po ciąży forum na pewno udzieli Ci wskazówek – ale naszym zdaniem można sobie w ten sposób bardziej zaszkodzić niż pomóc. Dlaczego? Dlatego, że często kobiety same nie wiedzą, co wolno im robić – a czego nie. Jesteśmy w taniej desperacji, aby pozbyć się kilogramów – że sięgamy po każdy dostępny sposób.

Pamiętajmy jednak, że nasz organizm sporo przeszedł i może sobie teraz nie poradzić z intensywną dietą – jest to przecież trudne nawet dla osób, które nie są w ciąży. Nie narzucajmy więc na siebie ogromnej presji i nie słuchajmy porad osób, które nie mają odpowiedniego wykształcenia. O wiele lepiej będzie poprosić o pomoc dietetyka czy trenera – kogoś, kto jest w stanie wziąć odpowiedzialność za nasze odchudzanie i dobrze nas przez to przeprowadzić. Jak schudnąć po ciąży 15 kg? Trzeba to zrobić w swoim czasie.

Zatroszcz się o swój organizm

Chociaż nie jest zalecane natychmiastowe szukanie informacji na temat tego, jak schudnąć z brzucha po ciąży – po jakimś czasie na pewno warto się tym już zainteresować. Dlaczego? Dlatego, że nadwaga jest dla nas generalnie bardzo szkodliwa – niektórzy porównują ją nawet do uzależnienia od alkoholu czy papierosów. Ludzie zwykle patrzą na to tylko pod względem wyglądu – ale tutaj chodzi przede wszystkim o zdrowie człowieka.

Jest on szkodliwa dla naszego serca, dla naszym stawów – a po urodzeniu dziecka musimy szczególnie się o siebie troszczyć, bo potrzebuje nam ono przecież przez wiele, wiele lat. Jeśli masz tylko kilka nadprogramowych kilogramów to najpewniej uda Ci się tego szybko pozbyć – ale nadwaga w okolicach 15 czy 20 kilogramów to już spory problem.

Jak schudnąć po ciąży karmiąc piersią? Każdego dnia staraj się robić jakieś postępy – słuchaj swojego organizmu i obserwuj swoje ciało. Jeśli chcesz sprawdzić, jak schudnąć po ciąży forum trzeba traktować z dystansem – ale warto wyciągać wnioski z udzielanych tam porad. Możemy chociażby uczyć się na błędach innych ludzi – a to już jest przecież bardzo pomocne.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak schudnąć w ciąży jadłospis Ci się tutaj nie przyda – ale jakiś czas po urodzeniu dziecka możesz już starać się powoli wchodzić w deficyt kaloryczny. Odchudzanie jest tak naprawdę proste – ale tylko wtedy, gdy stosujemy się do ogólnych zasad i wierzymy w to, że po prostu nam się uda. Cierpliwość jest tutaj naprawdę bardzo potrzebna. Jeśli martwisz się nadwagą w ciąży jak schudnąć dowiesz się naprawdę bez problemu – o wiele bardziej istotne jest to, jak się do tego później zabierzesz i wytrzymasz w swoich postanowieniach. Zrób to dla siebie – dla nikogo innego. Szczęśliwa matka to dla dziecka bardzo ważna sprawa – a jeśli do tego jest Ci potrzebna prawidłowa waga to nie musisz się nikomu z tego tłumaczyć.