Jak schudnąć w tydzień z brzucha 2, 3, 5 i 7 kg?

Rate this post

Wiele osób ma w swoim życiu taki moment, gdy nagle dociera do nich, jak dużo udało im się w ostatnim czasie przytyć i jak bardzo zmieniła się ich sylwetka. Raczej rzadko kiedy jesteśmy z czegoś takiego zadowoleni – zwykle wpadamy wtedy w panikę i zastanawiamy się nad tym, jak schudnąć w tydzień. Trzeba jednak tutaj przetłumaczyć sobie, iż nasz proces tycia też przecież trochę trwał – a o wiele trudniej jest schudnąć niż przytyć.

Trudno jest zaakceptować to, że teraz będziemy musieli odchudzać się przez wiele miesięcy – ale im szybciej to zrobimy, tym lepiej dla nas. Nie ma na rynku operacji czy tabletek, które mogłyby w jeden dzień pozbawić nas kilogramów – a w dodatku naturalnie i bez zagrożenia dla zdrowia. Ludzie od zawsze przechodzą przez to samo i tylko od nich zależy, jak ten proces odchudzania faktycznie się skończy. Możemy upierać się przy stosowaniu głodówek i wielogodzinnych ćwiczeniach – albo możemy w końcu podejść do tego ze zdrowym rozsądkiem i zmienić swój styl życia na dobre. Wtedy żaden wzrost wagi już nas nie zaskoczy i nie będziemy musieli nigdy więcej przez to przechodzić.

Jakie jest zdrowe tempo odchudzania?

Gwałtowny spadek wagi nigdy nie jest czymś dobrym dla naszego organizmu. Zdrowe tempo chudnięcia zakłada pozbywanie się około 1 kg tygodniowo – ale jeśli gubimy kilogramy szybciej to grozi nam na pewno efekt jo jo. Od samego początku musimy więc zdawać sobie sprawę z tego, że w tydzień na pewno nie osiągniemy bardzo wiele. Jeżeli zależy nam więc na tym, aby na przykład schudnąć do wakacji – musimy się za to zabrać zdecydowanie wcześniej.

Jakie jest zdrowe tempo odchudzaniaSprzedawcy często obiecują nam, że przy pomocy ich kapsułek na pewno damy radę zgubić nawet do 10 kg w przeciągu tygodnia – ale nie dajmy się na coś takiego nabierać. Bez konsekwencji zdrowotnych się to dla nas na pewno nie skończy, a przy okazji zmarnujemy też swój czas i pieniądze. Chcemy rozpocząć odchudzanie po to, aby sobie pomóc i czuć się lepiej – a głodzenie się i stosowanie podejrzanych suplementów to na pewno nie jest dobra droga.

Na wysoki spadek wagi w przeciągu pierwszego tygodnia odchudzania mogą liczyć co najwyżej te osoby, które startują z bardzo wysokiej liczby – ale u nich również nie będą to tylko kilogramy. Waga się zmniejszy, ponieważ pozbędziemy się wody z organizmu – ale przed nami w dalszym ciągu bardzo długa droga.

Jak uniknąć efektu jo jo? Są na tyle uniwersalne zasady, których możemy przestrzegać i które na 100% będą stanowiły dla nas ogromną pomoc. Pierwszą z nich będzie chociażby picie wody – trzeba to robić regularnie i warto zadbać o spożywanie przynajmniej 2 litrów dziennie. Wiele osób zapomina też o tym, jak istotny jest odpoczynek – najbardziej optymalna ilość snu to dla człowieka 8 godzin. Odchudzanie dzięki temu także staje się łatwiejsze. Jeśli chcesz, aby łatwiej było Ci zasnąć to ostatni posiłek spożyj na około 3 godziny przed zaplanowanym snem.

Nikogo raczej nie zdziwi to, że odchudzanie będzie łatwiejsze dla tych osób, które faktycznie zdecydują się zrezygnować z jedzenia typu fast-food, ze słodyczy lub z alkoholu. Nie musimy tego robić, dopóki nie przekraczamy ustalonego deficytu kalorii – ale jest to jednak zalecane, bo takie produkty nie mają żadnych wartości odżywczych.

W kwestii aktywności fizycznej warto połączyć zarówno ćwiczenia siłowe – jak i interwały. Nasz organizm spala wtedy kalorie jeszcze długo po tym, jak przestaniemy już się ruszać i szybciej zauważamy dobre efekty. Pamiętaj też o tym, że równie ważny jest ruch, który wykonujesz poza ćwiczeniami – spacery, wchodzenie po schodach zamiast windy. Zadbaj o to, a szybko osiągniesz swój cel w odchudzaniu.

Najbardziej polecane ćwiczenia na odchudzanie to wszelkiego rodzaju brzuszki, pompki czy plank – początkowo mogą one sprawiać nam sporo problemów, ale z czasem nauczymy się wykonywać je prawidłowo i nasza kondycja też się poprawi. Na nogi i uda możesz zacząć robić nożyce lub przysiady – na szczęście są to takie ćwiczenia, które bez problemu wykonany nawet we własnym domu.

Głodówka to zły pomysł na odchudzanie

Czy głodówka to najlepsze rozwiązanie dla tych osób, które chcą schudnąć szybko? Na pewno nie – w taki sposób najprędzej mocno sobie zaszkodzimy i nabawimy się problemów zdrowotnych, które będą nas potem męczyły przez długie lata. W walce z kilogramami trzeba po prostu przestrzegać kilku uniwersalnych zasad, które są tak samo skuteczne na przestrzeni jednego tygodnia – jak i kilku miesięcy. Jeżeli chcesz pozbyć się tylko 3-5 kg to po miesiącu trzy dwóch będzie już po wszystkim. A możesz też kontynuować swoje starania i w ten sposób na pewno dojdziesz do swojej wymarzonej wagi.

Na pewno radzimy Ci tutaj uzbroić się w cierpliwość – na pewno nie zdarzyło Ci się przytyć w tydzień i nie możesz liczyć też na to, że tylko właśnie potrwa odchudzanie. Im więcej musisz zgubić – tym dłużej to po prostu potrwa. Nie przejmuj się wahaniami wagi lub jej zastojem, bo to również są stałe elementy odchudzania.

Na pierwszy ogień spróbuj zacząć od ograniczania soli i produktów, które zawierają jej w sobie bardzo dużo. Dlaczego jest to faktycznie ważne? Sól sprzyja zatrzymywaniu się wody w organizmie – a my wtedy czujemy się źle, jesteśmy opuchnięci i ważymy zdecydowanie więcej. Zwykle po wprowadzeniu takich właśnie zmian, następuje szybki spadek kilogramów na wadze – jest to właśnie woda, a nie tkanka tłuszczowa. Wiążąca się z tym jednak radość jest ogromna.

Głodówka to zły pomysł na odchudzaniePozbyciu się wody z organizmu paradoksalnie sprzyja także właśnie picie większej jej ilości – a jeśli czujesz, że nie dasz sobie z tym rady to spróbuj pić więcej owocowej herbaty i różnych naparów. Postaraj się też koniecznie trochę więcej spać, bo niestety mało kto przesypia w ciągu nocy zalecane 8 godzin – a dzięki temu także możemy schudnąć szybciej.

W odchudzaniu pomoże Ci na pewno ograniczenie tłuszczy – czasami wydaje nam się, że bardzo dokładnie liczymy spożywane kalorie, ale w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Pamiętaj, że wlewana na patelnie oliwa z oliwek musi być odmierzana bardzo dokładnie – inaczej możesz spożyć nawet dodatkowe 200 kalorii i przez to nie będziesz już w deficycie.

Aktywność fizyczna pomoże Ci schudnąć

Jeżeli chcesz schudnąć w tydzień to potrzebna będzie Ci aktywność fizyczna i dobra dieta. Tkanka tłuszczowa nie zniknie z naszego ciała w magiczny sposób, więc musimy sobie na to zapracować – a jak pójdzie nam dobrze to jesteśmy w stanie pozbywać się nawet 1 kg tygodniowo. Pamiętaj jednak przez cały czas o tym, że odpowiedzialność za powodzenie tego procesu leży na Twoich barkach – nikt inny nie zmusi Cię przecież do przestrzegania najważniejszych zasad.

Największe sukcesy w odchudzaniu osiągają te osoby, które nie przejmują się tym, iż proces ten może długo trwać – w każdym tygodniu dajemy z siebie po prostu wszystko i mamy nadzieję, że to wystarczy. Na szczęście zasady zdrowej utraty kilogramów nie są bardzo skomplikowane – każdy może się do tego przystosować.

Na początek zadbaj o dietę, w której spożywasz wszystko – ale jednocześnie liczysz też kalorie i wiesz, że się nie przejadasz. Oprócz tego przyda się na pewno również fitness czy jogging – każda forma aktywności fizycznej jest lepsza niż brak ruchu. Postaraj się w ciągu dnia pić przede wszystkim wodę i zatroszcz się o większą regularność swoich posiłków.

Jeżeli nauczysz się funkcjonować w taki sposób w przeciągu jednego tygodnia – potem wystarczy to tylko powtarzać tak długo, aż nie osiągniemy swojej wymarzonej wagi. Dobrą informacją jest też to, że wiele zasad można modyfikować. Trzeba na przykład ograniczyć produkty zawierające sól – ale nie musisz tego robić w 100%, bo w diecie ważne są też okazjonalne odstępstwa. To dzięki temu potem nie grożą nam napady objadania się – do żadnego produktu nas nie ciągnie, bo niczgo sobie nie odmawiamy.

Jak schudnąć w tydzień z brzucha 6 kg?

Możesz szukać sobie informacji na temat tego, jak szybko schudnąć 6 kg w tydzień lub jak schudnąć z bioder i ud w tydzień – ale czy ma to jakikolwiek sens? Naszym zdaniem nie. Ludzie wpadają w pułapkę różnego rodzaju diet i programów treningowych, które niestety obiecują im fałszywe efekty. Po co masz męczyć się przez tydzień, skoro nie jesteś w stanie w żaden sposób utrzymać wypracowanych wtedy efektów? Marnujesz swoje pieniądze, zdrowie i czas – a i tak nie jesteś nawet o krok bliżej do tego, co chcesz faktycznie mieć.

Jak schudnąć 5 kg w tydzień, jak schudnąć 3 kg w tydzień, jak schudnąć 4 kg w tydzień – ludzie nieustannie zadają sobie takie pytania i mają nadzieję na inną odpowiedź. Zależy nam na tym, aby ktoś powiedział nam, że faktycznie możemy to zrobić – naprawdę jesteśmy w stanie wykonać konkretny plan i dzięki temu uda nam osiągnąć to, czego nie zrobił nikt inny. Jest to podejście samolubne, egoistyczne i bardzo naiwne. Mówią o tym dietetycy, trenerzy, specjaliści z różnych dziedzin nauki – aby schudnąć potrzebujesz diety, ćwiczeń i przede wszystkim czasu. To takie proste – a zarazem też takie trudne.

jak schudnąć w tydzień - 6 kg - z brzucha - 2 kg

Gdy już faktycznie godzimy się z tym, że nie dowiemy się, jak schudnąć w tydzień 7 kg – zabieramy się do tego w prawidłowy sposób. Wybieramy dla siebie jakąś dietę, którą naszym zdaniem jesteśmy w stanie utrzymać. Już na tym etapie pojawia się jednak niestety mnóstwo trudności.

Nieustannie odczuwamy głód, bo nasze ciało nie wie tak naprawdę, co się z nim dzieje – nie rozumie, dlaczego nagle dostaje 1800 kalorii, zamiast wcześniejszych 4000.

Najgorszym, co możemy w takiej sytuacji zrobić jest uznanie, iż odchudzanie u nas się po prostu nie sprawdzi – nie nadajemy się do tego, nie umiemy wytrzymać w swoich postanowieniach i jesteśmy skazani na życie z nadwagą. To nie jest prawda – walczymy z tym problemem, ponieważ nie mamy wystarczająco dużo silnej woli i zwyczajnie łatwiej jest nam się poddać.

A jak schudnąć w tydzień od 3 kg do 7 kg?

To oczywiste, że gdybyśmy mogli – wszyscy jedlibyśmy tylko i wyłącznie pizzę, czekoladę i inne niezdrowe przekąski. To proste, przyjemne i powstrzymuje nas tutaj tak naprawdę właśnie tylko nadwaga – ale to powinien być wystarczająco dobry powód. Dlaczego? Dlatego, że nadwaga i otyłość stwarzają zagrożenie dla naszego życia – jemy tak dużo, że w końcu w wyniku tego możemy faktycznie przedwcześnie umrzeć. To właśnie musi do nas dotrzeć – nikt nie odchudza się dla przyjemności, ale ludzie znajdują w sobie siłę, bo chcą po prostu dalej żyć.

jak schudnąć w tydzień - 3 kg -  7 kg - 1 kg 

Tak samo będzie z ćwiczeniami – Twoja kondycja obecnie jest pewnie bardzo słaba. Początkowe treningi będą męczące, krępujące – na pewno przyjdzie do Ci głowy poddanie się, bo przecież nie ma to sensu. Pamiętaj jednak o tym, że każdy gdzieś zaczynał – nawet dzisiejsi profesjonalni atleci. Oni również kiedyś nie mogli przebiec 1 km i pocili się przy tym niemiłosiernie. Nie poddali się i dzisiaj są na szczycie – o to właśnie w tym chodzi.

Nikt też nie wymaga od Ciebie pokonywania rekordów w pierwszym tygodniu czy miesiącu – ale jeżeli chcesz schudnąć to musisz zacząć się ruszać. Powoli, ale regularnie – to przepis na sukces. Jak schudnąć z brzucha w tydzień bez diety? Właśnie poprzez zwiększenie ilości ćwiczeń – mogą to być nawet spacery, bo każda forma ruchu jest przecież dobra.

Czy da się i jak schudnąć w tydzień 5kg bez diety?

Nie zastanawiaj się nad tym, jak schudnąć 5kg w tydzień – dowiedz się, jak zrobić to trwale. Bardzo łatwo jest nam nabrać się na obietnicę producentów, którzy chcą nam sprzedaż swój nowy suplement – to przecież sposób na to, jak szybko schudnąć 6 kg w tydzień! My możemy Ci jednak już teraz obiecać, że to się po prostu nie wydarzy – najpewniej uszkodzisz sobie tylko wątrobę i nie pozbędziesz się ani grama. A potem zaczniesz znowu jeść normalnie i w krótkim czasie przytyjesz jeszcze więcej. To nie są też przypuszczenia – mnóstwo osób próbowało to zrobić i wiemy, jak to się skończyło.

Nikt nie zabroni Ci oczywiście popełniania własnych błędów – jeśli chcesz dowiedzieć się, jak schudnąć 5 kg w tydzień bez diety to ktoś na pewno udzieli Ci takich informacji. Wiedz jednak, że tej osobie nie zależy na Twoim zdrowiu – ona myśli tylko o zarobieniu pieniędzy i własnym interesie. Nadszedł czas na to, abyśmy wszyscy skupili się na tym, co jest dla nas najlepsze – wtedy dopiero faktycznie zacznie się nasza przygoda z utratą wagi.

jak schudnąć w tydzień - 5kg - brzucha - bez diety

Jak schudnąć 3 kg w tydzień, jak schudnąć 2 kg w tydzień – takie założenia są już trochę lepsze, bo początkowo spadek wagi może faktycznie tak wyglądać. Jeśli nasza nadwaga była duża to damy radę szybko sporo zrzucić – ale niestety będzie to głównie woda i zawartość naszych jelit. Nie myśl sobie, że faktycznie tracisz tutaj prawdziwe kilogramy – na to dopiero przyjdzie czas i spadek wagi będzie o wiele bardziej wolny.

Jakie pytania warto więc sobie zadawać? Zamiast zastanawiać się nad tym, jak schudnąć 5 kg w tydzień dieta powinna pomóc nam w pozbyciu się o wiele mniejszej ilości kilogramów. Poszukaj sobie informacji na temat tego, jak schudnąć 1 kg w tydzień – taki spadek wagi jest realny i zalecany przez specjalistów.

Jak schudnąć w tydzień z ud?

Prawda jest taka, że większość z nas wie, iż szybkie odchudzanie nie ma sensu – mamy tak dobry dostęp do informacji, że nie jest to dla nas tajemnica. Wszyscy znamy też kogoś, kto próbował sprawdzić sobie, jak schudnąć w tydzień – a potem tylko tego żałował. Trzeba jednak zrozumieć, że nadwaga wywołuje w nas po prostu strach – boimy się tego, że już zdążyliśmy zrobić sobie dużą krzywdę i na pewno spotkają nas przez to konsekwencje zdrowotne.

Zamiast sprawdzać sobie jednak, jak schudnąć 2 kg w tydzień – posłuchaj swojego głosu rozsądku. Jeśli już dzisiaj pójdziesz na spacer i będziesz skrupulatnie liczyć spożywane kalorie – jesteś o krok bliżej do osiągnięcia swojego celu. Z każdym dniem będzie Ci tylko łatwiej i łatwiej – a dopóki wiesz, po co to robisz, nic nie stanie na Twoje drodze.

To właśnie musimy zrozumieć – nie trudno jest zacząć się głodzić, ale trudno jest znaleźć w sobie cierpliwość i wytrwałość do tego, aby zmienić swój tryb życia na dobre. Jak schudnąć z brzucha w tydzień? Jak schudnąć z ud w tydzień? Po prostu zacznij działać, a potem ciesz się z każdego gubionego kilograma – samodzielnie udało Ci się na to zapracować. Nie ma znaczenia, czy potrwa to tydzień – lub nawet rok. W końcu bierzesz za siebie odpowiedzialność – a czas przecież tak czy inaczej upłynie.

Jak schudnąć kilogram w tydzień bez diety?

jak schudnąć w tydzień - kilogram - bez diety

Najłatwiej można zrozumieć to, że ktoś próbuje szybko schudnąć, ponieważ ma przed sobą ważne wydarzenie – wesele, rodzinny zjazd, urodziny. Nie musimy oczywiście tego robić, bo nikt nie powinien oceniać nas przez pryzmat naszej wagi – ale trudno zaprzeczyć temu, że ludzie faktycznie to robią. Także tutaj musimy przetłumaczyć, że w krótkim czasie zbyt dużo się nie zmieni.

Jeśli jednak faktycznie zaczniemy odżywiać się lepiej i więcej ćwiczyć to na pewno poprawi się nasze samopoczucie – brzuch przestanie aż tak bardzo odstawać i nie będziemy czuli się cały czas opuchnięci. Gdy się objadamy to normalne jest to, że mamy po prostu cały czas dużo jedzenia w jelitach – jeśli przez ten tydzień spróbujesz pić dużo wody, spacerować i jeść sporo warzyw oraz owoców to możesz spodziewać się pozytywnych rezultatów. Unikaj też alkoholu – nie jest Ci to do niczego potrzebne.

Jak schudnąć kilogram w tydzień? Właśnie w taki sposób – kontroluj ilość spożywanych kalorii, ale nie próbuj się głodzić, bo to tylko wpłynie negatywnie na Twoje samopoczucie. Na ważnym dla Ciebie wydarzeniu możesz albo walczyć z głodem i bólem głowy – albo mieć oczyszczony żołądek, czuć się dobrze i świetnie się bawić. Możliwość “wciśnięcia się” w rozmiar mniejszą sukienkę to nie jest żaden wyczyn – tym bardziej, jeśli osiągnęliśmy to poprzez rezygnacje z jedzenia.

Odchudzaj się dla siebie – nigdy dla innych ludzi. Dopiero wtedy, gdy sobie uświadomimy, iż wszystko od nas zależy – zwykle powoli zaczynamy kroczyć w dobrym kierunku. Być może nie osiągniesz celu w tydzień czy w miesiąc – ale co w tym złego, że osiągniesz go za pół roku czy rok? Sukces to sukces.