Aktywność fizyczna: trening odchudzania

Rate this post

Uprawianie aktywności fizycznej na co dzień jest możliwe, aby zachować sprawność i zdrowie, bez konieczności chodzenia na siłownię.Codzienna aktywność fizyczna Według Ministerstwa Zdrowia zalecany poziom aktywności fizycznej dla dorosłych w wieku od 18 do 64 lat wynosi co najmniej dwie i pół godziny tygodniowo.

Regularna aktywność fizyczna pomaga zachować zdrowie: jeśli masz predyspozycje do nadciśnienia, możesz zmniejszyć ryzyko jego wystąpienia nawet o 35%, wykonując proste ćwiczenia stymulujące układ sercowo-naczyniowy.

Ćwiczenia muszą być typu aerobowego i umiarkowanej intensywności i muszą być wykonywane w sesjach trwających dziesięć kolejnych minut.

Aktywność fizyczna dla dorosłych

Do wyboru jest kilka rodzajów aktywności fizycznej, które nie powodują uczucia zmęczenia, ale gwarantują ogólną poprawę stanu zdrowia.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia wykonuj aktywność fizyczną:

 • ogranicza występowanie chorób przewlekłych, czyli chorób układu krążenia, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego
 • zapobiega osteoporozie
 • pomaga zapobiegać zaparciom poprzez poprawę rytmu jelit
 • spala zbędne kalorie, niezbędne do kontrolowania masy ciała
 • utrzymuje aktywne funkcje poznawcze, zmniejszając ryzyko depresji i demencji
 • poprawia jakość snu i samoocenę

Osoby dorosłe, oprócz ćwiczeń aerobowych, powinny wykonywać ćwiczenia siłowe, takie jak schylanie się, pompki oraz ćwiczenia z ciężarami lub na maszynach gimnastycznych, aby wykorzystać większość grup mięśniowych.

Aktywność fizyczna: 30 minut ćwiczeń w domu

spacery Nie musisz zapisywać się na siłownię, aby zachować formę! Wystarczy po prostu wykorzystać wolny czas na trening w domu, lub skorzystać ze wszystkich okazji do ruchu, które pojawiają się w ciągu dnia.

 1. Wszystko czego potrzebujesz to buty do aktywności fizycznej, dobra wola i dużo konsekwencji.
 2. Na przykład, jeśli mieszkasz na trzecim piętrze budynku, możesz wybrać schody zamiast windy; lub znowu, jeśli musisz załatwić sprawę, idź pieszo zamiast korzystać z samochodu.
 3. Przestrzeganie określonego kalendarza szkoleń nie zawsze jest łatwe, aw większości przypadków może się znudzić.

Poniżej znajdziesz pomysły, jak łatwo i bezstresowo ćwiczyć w domu

 • Poniżej znajdziesz pomysły, jak łatwo i bezstresowo ćwiczyć w domuiść pieszo lub rowerem, zamiast podróżować samochodem
  wybierz schody i zapomnij, że jest winda
 • zrelaksować ciało i umysł, w wolnych chwilach chodzić na długie spacery
  robić prace domowe
 • Zabierz psa na spacer
 • unikaj siedzenia przez długi czas i przynajmniej co dwie godziny chodź na krótki spacer;
  jeśli jedziesz do pracy, zaparkuj daleko
 • to samo, jeśli jedziesz komunikacją miejską, wysiądź kilka przystanków wcześniej.
 • aktywność fizyczna, aby schudnąć Codzienna aktywność fizyczna, oprócz poprawy zdrowia, pomaga również spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, ale musi być wykonywana regularnie i przez długi czas.

Aby schudnąć poprzez trening w domu, możesz postępować zgodnie z poniższymi prostymi wskazówkami:

Używaj schodów tak, jakby były stopniem na siłowni: to ćwiczenie aerobowe, bardzo dobre do spalania nadmiaru kalorii; wybierz pierwszy stopień domu, chodź naprzemiennie w górę i w dół, zachowując umiarkowaną prędkość i powtarzając 10 ruchów po 5 zestawów
skakanka: jest to czynność, którą możesz wykonać w ogrodzie, wykonując 30 skoków ze złączonymi stopami ze stałą częstotliwością, w sumie 4 serie.

Wykonuj przysiady, aby ujędrnić pośladki i ujędrnić nogi są przysiady: jest to bardzo męczące ćwiczenie, ale daje świetne rezultaty, jeśli jest wykonywane konsekwentnie. Możesz trenować w salonie, oglądając telewizję, 5 powtórzeń na 3 zestawy.
mięśnie brzucha: ćwiczenie par excellence, które rozpuszcza nagromadzony tłuszcz na brzuchu, 2 serie po 10 pompek, które z czasem należy zwiększać.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here