Jak szybko schudnąć 20 kg? W miesiąc, w 2 miesiące lub w 3 miesiące.

1/5 - (1 vote)

Jeśli zastanawiasz się obecnie nad tym, jak schudnąć 20 kg – jesteś w dobrym miejscu. Doskonale zdajemy sobie wszyscy sprawę z tego, że utrata takiej ilości kilogramów nie jest sprawą łatwą – na pewno potrwa to dłuższy czas i musimy przygotować się na różnego rodzaju poświęcenia. Pamiętaj, że przy tego typu utracie wagi nie można niczego przyspieszać – wszelkiego rodzaju głodówki się nie sprawdzą, a tylko spowolnimy w ten sposób odchudzanie i szybko dopadnie nas efekt jo-jo.

Jeśli mamy faktycznie 20 kg nadwagi to na pewno trochę to trwało – być może tyliśmy przez lata i po prostu ignorowaliśmy ten problem. Teraz już nie możemy się za to obwiniać, bo nie czas na to – czas na działania i to bardzo konkretne. Trzeba znaleźć dla siebie dobrą dietę, na której będziemy w stanie normalnie funkcjonować przez wiele miesięcy. Potrzebny jest nam także plan ćwiczeniowy, bo dzięki temu schudniemy szybciej i nie zostanie nam dużo luźnej skóry – a o to niestety bardzo łatwo.

Zrzucenie 20 kg, czy to możliwe?

Jest na pewno ogromna różnica pomiędzy tym, czy męczy nas otyłość – lub nadwaga. Z nadwagą jesteśmy zwykle w stanie poradzić sobie w zaledwie kilka tygodni – wystarczy zmienić swoje nawyki i lepiej o siebie dbać, a sytuacja wróci do normy. Otyłość to jednak coś innego, bo tutaj czeka nas trudne wyzwanie – będziemy musieli pozbyć się najpewniej około 20, 30 kilogramów. To nie jest już łatwe zadanie i to szczególnie dla kogoś, kto jest otyły już od wielu lat.

Jak schudnąć 20 kg? Teoretycznie możemy tutaj powiedzieć, że robimy to dokładnie tak samo, jak w przypadku jednego kilograma – staramy się przetrwać tydzień na diecie i dużo się ruszamy. Jeżeli będziemy tak postępować przez okres przynajmniej kilku miesięcy to jesteśmy w stanie schudnąć właśnie 20 kg. W praktyce jednak wiemy, że ogromną rolę odgrywa tutaj także motywacja, podejście do odchudzania i to, na ile jesteśmy uzależnieni od jedzenia.

Z otyłością bardzo często walczą te osoby, które poprzez objadanie się radzą sobie z emocjami – a coś takiego trudno jest porzucić z dnia na dzień. Może się okazać, że zanim w ogóle przystąpimy do odchudzania – musimy na początek poprosić o pomoc specjalistę, który umożliwi nam podział pomiędzy jedzeniem i tym, jak się czujemy oraz jak sobie radzimy z wyzwaniami codziennego życia.

Zrzucenie 20 kg, czy to możliwe?Jeśli zastanawiasz się teraz nad tym, jak schudnąć 20 kg w miesiąc to spróbuj od razu wytłumaczyć sobie, że po prostu nie jest to możliwe. W przeciągu jednego miesiąca możemy zdrowo pozbyć się co najwyżej 4 kilogramów i prawda jest taka, że dla wielu osób nawet taki wynik jest trudny od uzyskania. Dlaczego? Dlatego, że każdy organizm jest inny. Czasami na odchudzanie wpływ ma brak snu, zbyt mało wody, stres, problemy hormonalne, nieświadome podjadanie lub błędne liczenie kalorii. Musisz przygotować się na to, że nie zawsze wszystko będzie szło po Twojej myśli – ale w dalszym ciągu nie można się wtedy poddać, bo kilogramy w końcu na pewno znowu zaczną spadać w dół.

Najważniejsze jest to, aby odchudzać się zdrowo i tym samym uniknąć efektu jo-jo – w przypadku dużego spadku wagi takie wahania są niebezpieczne i mogą też źle wpływać na wygląd naszej skóry i całego ciała. Trudno jest ponownie zmotywować się do odchudzania, jeśli najpierw zgubiliśmy 20 kg – a potem cała ta waga wróciła z nawiązką.

Pamiętaj też jednocześnie o tym, że nie możesz ignorować swojej nadwagi przez długi czas – szkodzisz w ten sposób swojemu sercu, stawom i tak naprawdę całemu organizmowi. Nie zastanawiaj się nad tym, jak pozbyć się tych kilogramów w miesiąc lub dwa – ale jak zrobić to trwale i w odpowiednim tempie.

Potrzebna będzie Ci tutaj na pewno rozsądna i zdrowa dieta – a także ruch. Przy otyłości i wysokiej nadwadze nie możemy jednak od razu zabierać się za intensywne ćwiczenia – nasze stawy na pewno nie są na to gotowe. Zacznij od spacerów, a po pozbyciu się 10-15 kg możesz już wdrożyć bardziej wymagającą aktywność.

Czy da się schudnąć bez diety?

Czy można pozbyć się nawet 20 kg bez żadnej konkretnej diety i ograniczeń? Oczywiście, że tak – ale musimy najpierw zapomnieć o wszystkim tym, co wiemy na temat odchudzania. Przez długie lata ukształtowano w nas przekonanie, że dieta to restrykcje, głodówki i po prostu bardzo trudny czas w życiu człowieka. Na pewno nie będzie nam to sprawiało przyjemności i przez cały ten czas będziemy czekać na moment, w którym w końcu wrócimy do swoich dawnych nawyków.

Obecnie raczej widzimy już, na czym polega błąd w tego rodzaju myśleniu – nie wolno nam przecież już nigdy powrócić do tak intensywnego objadania się. Nadwaga i otyłość nie biorą się przecież znikąd – są jakieś tego przyczyny i jeśli znowu zaczniemy postępować w taki sam sposób to efekt jo-jo jest tutaj nieunikniony.

Tajemnica skutecznego odchudzania polega na tym, że to my musimy ułożyć sobie nowy plan żywienia – a nie dietę! – a potem się tego trzymać. Nie chodzi tutaj wcale o konkretne dania czy wykluczenie z jadłospisu wszelkich słodyczy. Jeśli mamy trwale pozbyć się otyłości to my sami musimy umieć określić, które produkty są dla nas dobre – a które być może na ten moment warto jednak ograniczyć.

Nie musimy wcale wyrzucać z naszej diety produktów zawierających dużo soli, słodyczy – ale zdrowy rozsądek powinien podpowiedzieć nam, że jednak warto to zrobić, bo po takich produktach czujemy się gorzej i gorzej wyglądamy. Jeśli zjemy sobie coś takiego raz w tygodniu to nic się nie stanie – ale nigdy już nie może być to podstawa naszej diety. Największe szansę na schudnięcie masz wtedy, gdy umiesz już tworzyć swoje posiłki intuicyjnie – znasz ogólną ilość kalorii i wiesz, które produkty są dobre dla Twojego ciała. Dzięki temu nie obawiasz się już wyjazdów czy wyjść do restauracji – wiesz, że również tam dasz radę wybrać taki posiłek, który niczego nie zrujnuje w Twojej diecie.

Wskazówki zdrowej diety

Nadwaga to taki problem, który zaczyna już niestety dotyczyć coraz większej ilości ludzi – młodszych i starszych. Winne jest temu podjadanie, brak świadomości swoich wyborów żywieniowych i to, że mamy tak łatwy dostęp do niezdrowych pokarmów. Niestety taka tendencja powoduje też, że coraz więcej osób choruje – dodatkowe kilogramy są dla nas bardziej niebezpieczne niż nam się wydaje.

Bardzo późno reagujemy też na to, co się z nami dzieje. Zamiast zainteresować się tym, jak mamy zgubić 5 kg – my musimy się już dowiadywać, jak zrzucić 20 kg. Często mamy też błędne przekonanie, że potrwa to tylko chwilę i zaraz będziemy mieć spokój – ale prawidłowy spadek wagi zakłada gubienie około 1 kg tygodniowo i oznacza to, że będziemy się odchudzać jeszcze przez długi czas.

Wskazówki zdrowej diety

Nie nastawiaj się na to, że zaraz będziesz mieć wymarzoną sylwetkę – skup się raczej na tym, aby nigdy nie przytrafił Ci się efekt jo jo. W osiągnięciu tego pomoże Ci zdrowa i rozsądna dieta, która nie będzie zakładała przesadnego ucinania ilości spożywanych kalorii – oraz odpowiednia dawka ruchu.

Jeżeli chodzi o to, jak ma wyglądać dieta – nie ma tutaj znaczenia to, ile chcesz zgubić. Takie same zasady obowiązują przy pozbywaniu się 5 lub 20 kilogramów. Warto pić dużo wody, unikać przetworzonej żywności, spożywać warzywa i owoce do każdego posiłku, kontrolować wielkość porcji. Efektu jo jo unikniemy wtedy, gdy będziemy jeść wszystko i dzięki temu przestanie nas “ciągnąć” do poszczególnych przekąsek.

Aktywność fizyczna powinna tutaj obejmować przynajmniej 30 minut w ciągu dnia – a wybór konkretnej dyscypliny należy tylko do Ciebie. Postaraj się tylko początkowo oszczędzać stawy – bieganie pozostaw może na ten czas, gdy liczba kilogramów na wadze będzie jednak mniejsza.

Jak szybko schudnąć 20 kg w miesiąc?

Nie zastanawiaj się nad tym, jak schudnąć 20 kg w 2 miesiące lub jak schudnąć 20 kg w 3 miesiące – to zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej, aby móc sobie z tym poradzić w tak krótkim czasie. Uwierz nam, że nie chcesz też osiągnąć takiego wyniku tak szybko – wtedy możemy mieć pewność, że kilogramy prędzej czy później powrócą i to z nadwyżką. Każda próba odchudzania jest trudna, a im mamy ich za sobą więcej – tym ciężej nam się jeszcze raz zmotywować do działania.

Zastanów się więc raczej nad tym, jak schudnąć 20 kg w 6 miesięcy – to już bardziej rozsądny plan, aczkolwiek nawet taki okres czasu może okazać się niewystarczający. Nie ma w tym nic złego – przecież ten czas tak czy inaczej upłynie, a Ty możesz go przynajmniej dobrze wykorzystać. Pomyśl sobie o tym, jak będziesz wyglądać w przyszłym roku – oraz o tym, na ile zmieni się Twój styl życia. Takie zmiany są konieczne, jeśli chcemy utrzymać nową wagę i w końcu poprawić swoje relacje z jedzeniem.

jak schudnąć 20 kg - szybko - w miesiąc

Tyjemy tak naprawdę z bardzo prostego powodu – po prostu jemy za dużo. Każdy ma swoje zapotrzebowanie kaloryczne i określa się je na podstawie wagi, wieku, aktywności fizycznej w ciągu dnia. Jeśli chcemy schudnąć to musimy wejść w deficyt – jeść 200-400 kalorii mniej, niż powinniśmy. Wtedy najpewniej zaobserwujemy utratę wagi na poziomie 0,5-1 kg tygodniowo. Może Ci się wydawać, że to mało – ale z tyciem było przecież podobnie. Przez długi czas musieliśmy się przejadać i wtedy waga rosła – teraz więc musimy wyposażyć się w cierpliwość i odwrócić ten proces.

Warto zastanowić się też nad tym, jaka jest nasza relacja z jedzeniem. Człowiek, który nie ma tutaj żadnych problemów – jest w stanie wytłumaczyć sobie, że jedzenie ma wspierać nasz organizm. Dzięki niemu mamy siłę do tego, aby się poruszać – mamy siłę do tego, aby żyć. Gdy mamy takie właśnie podejście do żywności – świadomie wybieramy takie produkty, które będą w stanie nam pomóc.

Jemy dużo warzyw, owoców – ale też z niczego nie rezygnujemy, bo nie obawiamy się wzrostu wagi. Jeśli przez większość tygodnia odżywiamy się prawidłowo to zjedzenie ciastka czy kawałka pizzy niczego nam nie “zniszczy” – jest to tylko niewielka nadwyżka kalorii, która na przestrzeni czasu nic nie znaczy i niczego nie utrudnia.

To właśnie zaburzona relacja z jedzeniem jest najbardziej niebezpieczna – stanowi ono dla nas sposób na poprawienie sobie nastroju. W trudnej sytuacji – sięgamy po słodycze, chipsy, alkohol. Przez to właśnie zaczynamy tyć, bo takie produkty mają sporo kalorii – a my nie mamy nad sobą kontroli, bo chcemy po prostu poczuć się lepiej.

Jak schudnąć 20 kg? Opinie na forum 2020 – 2022

Musisz zastanowić się nad tym, jak poprawić swoją relacje z jedzeniem – ono ma stanowić dla Ciebie sposób na wzmocnienie organizmu, a nie poprawę humoru. Jak schudnąć 20 kg w takiej sytuacji? Czasami warto o tym porozmawiać ze specjalistą, bo inaczej zawsze będziemy narażeni na kolejny napad objadania się. W takich warunkach trudno jest się odchudzać, bo nie mamy wystarczająco dużo silnej woli i łatwo jest nam się poddać.

jak schudnąć 20 kg - forum - 2020 - 2022

Gdy mamy nadwagę to czujemy się ociężali – nie chcemy więc ćwiczyć, bo jest to też dla nas krępujące. Marzy nam się szybkie pozbycie problemu – chcemy wiedzieć, jak schudnąć 20 kg w 2 miesiące. Nie jest to jednak dobre podejście, bo w końcu będziemy musieli wprowadzić realne zmiany do naszego trybu życia – na zawsze, a nie tylko na kilka miesięcy. Aktywność fizyczna może początkowo sprawiać nam problemy, bo nie jesteśmy do tego po prostu przyzwyczajeni – ale każdy musi gdzieś zacząć.

Teraz najpewniej w trakcie ćwiczeń czujesz się grubo, mocno się pocisz i szybko męczysz – masz wrażenie, że wszyscy się patrzą i z Ciebie śmieją. Nie warto się jednak tym przejmować – tym bardziej, że zwykle ludzie na siłowni czy na basenie są zajęci wykonywaniem swoich ćwiczeń. Nikt nie zwraca na nas takiej uwagi, jak nam się wydaje.

Swoją niechęć do ćwiczeń musisz po prostu zwalczyć – każdego dnia trzeba świadomie decydować się na wyjście z domu lub włączenie filmu z instrukcją wykonywania treningu. Możemy Ci obiecać, że po kilku takich sesjach – stanie się to o wiele łatwiejsze i zaczniesz też zauważać pierwsze rezultaty. Tego etapu nie da się ominąć – im szybciej to zaakceptujemy, tym łatwiej będzie nam przez to przejść. Przestaniemy też w końcu zastanawiać się nad tym, jak schudnąć 20 kg w miesiąc. Możesz nam wierzyć – nie chcesz wiedzieć, jak szybko schudnąć 20 kg. Lepiej zrobić to dobrze.

Jak schudnąć 20 kg w 6 miesięcy? Czy da się w 2 miesiące lub w 3 miesiące?

Jak schudnąć 20 kg w 6 miesięcy?

Zacznij od dobrej diety – z niczego nie rezygnuj, ale kontroluj ilość kalorii każdego dnia. Naszym zdaniem jest to najłatwiejszy sposób na odchudzanie, bo możemy samodzielnie układać sobie swój jadłospis. Można też oczywiście skorzystaj z pomocy dietetyka, ale to dosyć dużo kosztuje i nie każdy może sobie na to pozwolić.

Staraj się wybierać zdrowe produkty – pieczywo, warzywa, owoce. Nie musisz rezygnować ze słodyczy i na pewno nie wolno nam zamknąć się na wiele miesięcy w domu, bo nie chcemy ryzykować, iż ktoś namówi nam na kaloryczny posiłek. Gdy nauczysz się już, jak trzeba jeść, aby chudnąć – będziesz w stanie robić to w każdej sytuacji. Wtedy zrozumiesz właśnie, jak szybko schudnąć 20 kg – a raczej jak zrobić to dobrze i w takim czasie, jakiego będzie potrzebował nasz organizm. Aby dowiedzieć się na własnej skórze, jak schudnąć 20 kg jadłospis musi być po prostu dobrze przemyślany.

jak schudnąć 20 kg - jadłospis - w tydzień - karmiąc piersią

Ludzie niestety dalej często zadają sobie takie pytania – jak schudnąć 20 w tydzień? Jak schudnąć 20 kg karmiąc piersią? Pamiętaj, że w odchudzaniu zawsze trzeba zachować równowagę i zdrowy rozsądek – nikt Cię nie będzie tutaj kontrolować, więc to Ty musisz dbać o swoje zdrowie. Zamiast szukać odpowiedzi na pytanie, jak schudnąć 20 karmiąc piersią – zastanów się nad tym, jak możesz zdrowo pozbyć się nadwagi w rok i mieć siłę, aby troszczyć się jednocześnie o swojego dziecko.

Nigdy nie dowiesz się, jak schudnąć 20 kg w miesiąc, bo jest to po prostu niemożliwe – a przez taki okres czasu nie damy rady się głodzić, bo nasz organizm w końcu się podda. Jedz zdrowo, wyszukaj dla siebie dużo nowych przepisów i staraj się jeść smaczne potrawy – dieta nie musi wcale składać się z sałaty i gotowanego kurczaka. Masz teraz tak łatwy dostęp do książek kucharskich czy przepisów w Internecie – wykorzystaj to. Jeśli chcesz wiedzieć, jak szybko schudnąć forum 2020 ma sporo ciekawych pomysłów.

Jak schudnąć 20 kg karmiąc piersią? Jadłospis.

A gdy zrozumiesz już, jak schudnąć 20 kg jadłospis będzie na pewno idealny – ale oprócz tego potrzebny Ci też plan treningowy. Wiele osób przeraża to, że będą musieli nagle ćwiczyć 7 razy w tygodniu i na pewno nie dadzą rady pogodzić tego ze swoim codziennym życiem – ale nie musi to wcale tak wyglądać. Możesz zaczynać powoli – we własnym tempie i z uszanowaniem ograniczeń swojego ciała.

Jak schudnąć 20 kg w 3 miesiące lub jak schudnąć 20 kg w tydzień?

To Ci się nie uda, ale dasz radę pozbyć się takiej nadwagi w pół roku lub rok. Zacznij się ruszać – po prostu. Spaceruj, tańcz, korzystaj z roweru lub z rolek. Coś na pewno sprawia Ci przyjemność, więc znajdź taką dyscyplinę i na każdym treningu poprawiaj swoje wyniki – w swoim czasie. Nie próbuj też nieustannie przekraczać własnych granic, bo gdy robimy to za szybko – łatwo o kontuzje.

Jeśli chcesz wiedzieć jak szybko schudnąć forum 2020 ma dla Ciebie kilka dodatkowych wskazówek – koniecznie zadbaj o odpowiednią ilość snu w ciągu dnia. Twój organizm potrzebuje odpoczynku, a w trakcie odchudzania jest to jeszcze bardziej istotne. Stres jest tutaj Twoim największym wrogiem i jest tak naprawdę szkodliwy dla całego organizmu – podobnie, jak papierosy czy alkohol. Warto z tego wszystkiego zrezygnować – na tyle, na ile jesteśmy w stanie.

Postaraj się pić więcej wody i zadbać o ruch także poza wyznaczonymi treningami – mało kto o tym wie, ale to nasza “naturalna” i codzienna aktywność najbardziej pomaga nam w odchudzaniu. Idź do sklepu na piechotę, skorzystaj ze schodów zamiast windy – a zamiast siedzieć przed telewizorem, posprzątaj mieszkanie. Zauważysz tutaj różnicę o wiele szybciej niż myślisz – a przy okazji wyrobisz sobie lepsze nawyki na przyszłość.