Zmiana stylu życia

Rate this post

Spróbuj zmienić swój punkt widzenia i znajdź dyscyplinę, która pozwoli Ci jednocześnie poruszać się i bawić, czuć, że Twoje ciało jest żywe i aktywne. Najpierw zastanów się, co sprawi, że poczujesz się lepiej: masz więcej czasu dla siebie?

  1. nie musisz spieszyć się od jednego zobowiązania do drugiego? lepiej zadbać o swoje ciało i dietę? zapewnić swojej rodzinie bardziej urozmaiconą i zdrową żywność? masz inny stosunek do problemów i kłopotów dnia codziennego?
  2. Kiedy już określisz swój cel, staraj się codziennie robić coś w jego kierunku. Bez pośpiechu, małymi krokami, z życzliwością dla siebie.

Jeśli masz trudności ze zmianą stylu życia i uważasz, że potrzebujesz pomocy

W Cida Sorriso zajmujemy się głównie zdrowiem zębów, ale wiemy, że dbanie o jamę ustną to tylko jeden z podstawowych kroków do życia i dobrego samopoczucia. W tym artykule chcemy przedstawić krótki przegląd najlepszych praktyk, które należy zastosować, aby prowadzić przyjemny i zdrowy styl życia.

Starannie wybieraj co, ile i kiedy jeść

Odżywianie to podstawa zdrowego i satysfakcjonującego stylu życia. Dobre odżywianie nie oznacza rezygnacji z przyjemności płynących z dobrego jedzenia, a jedynie nauczenie się, jak najlepiej dla nas karmić nasz organizm w oparciu o nasze cechy i nasze działania.

Z tego powodu warto skontaktować się z wykwalifikowanym dietetykiem: przy wsparciu profesjonalisty wystarczy kilka sesji, aby poznać pozytywny sposób podejścia do jedzenia i codziennego jedzenia ze smakiem i pogodą.

Użyj swojego ciała

Aby dobrze funkcjonować, nasz organizm musi zadbać o kondycję i dać upust swojej energii. Aby zachować formę, należy konsekwentnie ćwiczyć aktywność fizyczną, monitorując nasze codzienne czynności, aby upewnić się, że nie stają się zbyt siedzące.

Możesz chodzić na siłownię 2/3 razy w tygodniu, uprawiać sport 3/5 razy w tygodniu lub codziennie wykonywać lekką aktywność fizyczną: od podnoszenia ciężarów po jazdę na rowerze, od jogi po spacery z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi, co ruch to cenny zasób!

Dobrze wykorzystaj swój wolny czas

Aby zapewnić sobie dobre samopoczucie psychofizyczne, ważne jest, abyś mógł zarezerwować trochę wolnego czasu. Kiedy masz okazję poświęcić kilka chwil tylko sobie, postaraj się zamienić to w coś naprawdę satysfakcjonującego.

Dla jednych oznacza to wspinaczkę na górę, dla innych wyrabianie ciasteczek lub czytanie dobrej książki. Ważne jest tylko to, aby satysfakcję przynosiły przyjemne i pozytywne działania, a nie szkodliwe dla zdrowia nawyki, takie jak palenie papierosów czy nadmierne spożywanie napojów alkoholowych czy fast foodów.

Śpij dobrze

Sen jest podstawowym elementem naszego dobrego samopoczucia. Jeśli chcemy, aby nasze ciało było w formie, a nasz umysł był jasny, niezbędne jest zapewnienie nam obojgu odpowiedniego odpoczynku.

  • Dobrze wykorzystaj swój wolny czasAby optymalnie odpoczywać, ważne jest nie tylko wysypianie się, ale także dobry sen: jeśli po przebudzeniu czujesz uczucie wyczerpania lub masz wrażenie, że nie odzyskałeś energii zużytej poprzedniego dnia, postaraj się ocenić jakość swojego snu.
  • Jeśli masz problemy z zasypianiem lub masz niespokojny sen, bardzo przydatną sztuczką jest ustanowienie małych rytuałów, które pomogą twojemu umysłowi i ciału zrelaksować się i przygotować na noc, takie jak założenie szczególnie wygodnego ubrania, wypicie gorącej herbaty lub przeczytanie kilku strony książki.

Nasz mały przewodnik wellness dobiegł końca. Jaki masz styl życia? Jeśli uważasz, że możesz żyć lepiej, po prostu zastanów się nad tymi pomysłami i wybierz, od czego zacząć.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here