lalka wudu – laleczka – voodoo – rysunek – zaklecie – zemsta – jak zrobić

Rate this post

W dzisiejszych czasach na temat lalki voodoo rozkwita cała masa z góry przyjętych pomysłów. Niektórzy postrzegają je jako narzędzia nieszczęścia, które mogłyby jedynie wywołać negatywne skutki u innych (choroby, wypadki lub jeszcze gorzej)… jednak tego rodzaju małe magiczne figurki zostały w zasadzie przemyślane, by czynić dobro i w rzeczywistości są bliższe talizmanom przynoszącym szczęście !

Niektórzy myślą, że laleczka voodoo działa ze złem i demonicznymi siłami… ale raczej wyrażają moc drzemiącą głęboko w praktykującym i ogromną moc intencji! Niektórym wydaje się, że to tylko wulgarne relikty dawnych praktyk (w tym przypadku voodoo, ale co to laleczka voodoo)… ale wiele osób stosuje je do dziś!

lalka wudu – co to laleczka voodoo – czy laleczki voodoo są niebezpieczne?

CZYM JEST LALKA VOODOO? Voodoo jest formą duchowości, która od kilkudziesięciu lat jest szczególnie potępiana. W rzeczywistości ta religia jest niemal wyśmiewana, a elementy, które ją tworzą, są często zamieniane w groteskę i śmieszność.

Dotyczy to również lalki voodoo, której rzeczywistość jest niewątpliwie bardzo różna od wyobrażeń, jakie możesz o niej mieć.

Używane głównie tam, gdzie występuje voodoo – co to laleczka voodoo (tj. Karaiby, Haiti, Brazylia i południowo-wschodnie Stany Zjednoczone), nasze lalki często będą przypominały ludzkie kształty, takie jak figurki akcji, którymi może bawić się dziecko. Najpopularniejsze modele są po prostu wykonane z płótna lub czy laleczki voodoo są niebezpieczne, jak ta lalka na przykład, z kawałków drewna i gałązek.

Przy tak „wspólnym” aspekcie, co tak naprawdę odróżnia lalki voodoo od innych figurek? Właściwie, o czym porozmawiamy nieco później w tym artykule, w czasie tworzenia tych podobizn odprawiane są rytuały, rzucane zaklęcia i recytowane modlitwy. Dzięki powiązaniom ze świętymi mocami i tysiącletniej tradycji (o tym też tutaj porozmawiamy), kapłani voodoo wiedzą, jak katalizować wielkie moce, które następnie znajdują się w wykonanych przez nich lalkach.

Tak więc, aby twoja lalka voodoo była skuteczna, najpierw będzie musiała zostać wykonana we właściwy sposób. Jej wygląd ostatecznie będzie miał niewielkie znaczenie.

lalka wudu - co to laleczka voodoo - czy laleczki voodoo są niebezpieczne?

DO CZEGO MOŻNA WYKORZYSTAĆ TE DZIWNE FIGURKI? Bez zbyt wielu niespodzianek lalki voodoo są używane… jako część magii voodoo. Wszyscy słyszeliśmy opowieści o zombie podporządkowanych przez czarodzieja z ich figurką lub ludziach dotkniętych dolegliwościami po tym czy laleczki voodoo są niebezpieczne, jak lalka voodoo stworzona na ich nieszczęście została wbita w gwoździe.

Jednak moce ich lalek sięgają znacznie głębiej. To właśnie postaramy się pokazać tutaj na kilku przykładach. Katalizator energii psychicznej. W swojej najczystszej postaci lalki voodoo są po prostu używane jako „pojemnik” na energię. Trochę jak zaklęcie użyje osoby jako magicznego pojemnika, to tutaj na lalce magik rzuci zaklęcia.

Podobnie jak wiele magicznych narzędzi, lalki voodoo rzeczywiście mogą gromadzić pewne siły, które dają im określoną formę życia, a przynajmniej symboliczną egzystencję.

Właśnie z tego powodu lalki voodoo powinny być zawsze traktowane z największym szacunkiem: zawierają w sobie pewną dozę życia, którą należy szanować. Świetne narzędzie do koncentracji  a jak zrobić laleczkę voodoo? Taka sylwetka to też świetny sposób na skupienie, skupienie. Kiedy wiemy, jak ważne jest skupienie podczas magicznego rytuału, funkcja ta nabiera pełnego znaczenia.

lalka wudu – jak zrobić – rysunek

Niezależnie od tego, czy jest to medytacja, modlitwa, czy po prostu relaks, prosty fakt, że możesz skupić swoją uwagę na określonym elemencie swojego otoczenia jak zrobić lalkę voodoo, może pomóc ci uzyskać dostęp do pewnych drugich stanów, pewnych stanów mistycznych. Nie ma wątpliwości, że w przypadku przedmiotu tak ciężkiego jak lalka voodoo, ta uwaga może być tylko prawdziwa!

Związek ze świętością i loa voodoo. Kapłani i kapłanki religii voodoo uważają się za sługi duchów (niektórzy mówią o bóstwach, ale tak nie jest), które nazywają loa. Jest to również powód, dla którego ceremonie voodoo są tak naznaczone ofiarami i prezentami: większość praktykujących po prostu stara się przyciągnąć łaski tych słynnych loa.

Mając to na uwadze, laleczka voodo może służyć jako prezent tak, ale także jako alegoria jednego z tych duchów i tym samym stać się centralnym elementem ceremonii. Nierzadko zdarza się, że rytuał voodoo używa go do pośredniego przywoływania sił nadprzyrodzonych.

lalka wudu - jak zrobić - rysunek Alegoria rzeczywistości – laleczka voodoo jak zrobić – laleczka voodoo rysunek. To rozważanie jest niewątpliwie mniej duchowe niż inne, ale w rzeczywistości lalka voodoo jest rodzajem mentalnej reprezentacji elementu (tutaj osoby), który jest bardzo realny. Idąc tym tokiem rozumowania, użycie takiej figurki mogłoby równie dobrze pozwolić na odblokowanie psychiczne, leczenie pewnych urazów lub szerzej, jaśniejsze spojrzenie na czasami bardzo skomplikowane relacje międzyludzkie.

PRZEWODNIKI: RELIGIE AFRYKAŃSKIE. Voodoo ma swoje korzenie w starożytnym królestwie Afryki Zachodniej, znanym wówczas jako Królestwo Dahomej (które dziś obejmowałoby części Nigerii, Togo i Beninu.

Mówiąc dokładniej, wydawałoby się, że prymitywna religia, o której mówimy, jest wynikiem spotkania ludów Joruba, Fon i Ewe (trzech ludów regionu), które mieszając swoje wierzenia, doszły do ​​tego, co znamy dzisiaj laleczka voodoo zaklecie  lub laleczka voodoo zemsta. Już wtedy mieliśmy więc do czynienia z pewnego rodzaju synkretyzmem!

lalka wudu – zaklecie – zemsta – lalka milosci

Nazywane wówczas „voodoo”, w nawiązaniu do dość podobnego słowa w lokalnym języku, które oznaczało „ducha”, voodoo (a raczej jego przodek) było wówczas dalekie od tego, co mogą nam dziś pokazać hollywoodzkie filmy.

Podobnie jak większość tradycyjnych duchowości, prymitywne voodoo składało się z mniej lub bardziej skodyfikowanego zestawu obrzędów i ceremonii, których głównym celem było przyciągnięcie łask bóstw i odparcie nieszczęść grupy lub jednostek. Oto w szczególności lista kilku punktów, które dadzą ci jaśniejszy obraz tego, jak to było praktykowane:

Przekaz z konieczności odbywał się drogą ustną, a wielkie miejsce zajmowali kapłani-gawędziarze, dzięki którym wiedza przekazywana była z pokolenia na pokolenie.
Klan (lub dalsza rodzina) będąc w centrum organizacji społecznej, znajdował się na poziomie duchowym, a niektóre duchy były postrzegane jako opiekunowie poszczególnych rodzin.

lalka wudu - zaklecie - zemsta - lalka milosciZ tej samej „rodzinnej” perspektywy starsi byli bardzo szanowani z laleczka woodu, niektórzy byli czczeni na tym samym poziomie co święte duchy. Magia była rzeczywistością, ale rozróżnienie między białą i czarną magią nie było tak wyraźne, jak w innych kulturach, które czasami się mieszały. Czarownik voodoo był kapłanem, tak, ale także lekarzem, nauczycielem, a czasem nawet dyplomatą.

Jeśli chodzi o temat naszego artykułu (a więc laleczka wudu)… cóż, wygląda na to, że starożytni Afrykanie tak naprawdę jej nie używali. Rzeczywiście, jak zobaczymy teraz razem, ta praktyka wywodzi się ze spotkania tej tradycyjnej afrykańskiej duchowości z innymi, bardzo różnymi… Właśnie to powiedzieliśmy: większość korzeni voodoo rzeczywiście znajduje się w Afryce, a dokładniej w Afryce Zachodniej.

lalka wudu – lalka voodoo sklep – zaklęcia miłosne

Nasz świat składa się z mniej lub bardziej subtelnych energii , które mogą przybierać różne formy. Niektóre są negatywne, a niektóre pozytywne. Magia lalka milosci, jaką znamy, opiera się na pracy z tymi siłami. Jeśli prawie wszystkie ludy ziemi stosowały ją w taki czy inny sposób, to bez wątpienia jest to dowód pewnej rzeczywistości.

  • Jeśli również ostrzegali nas wszystkich przed niektórymi jego formami i otaczającymi je niebezpieczeństwami, nie może to już być zbiegiem okoliczności.
  • Rzeczywiście, od niepamiętnych czasów magia i czary były uważane za niezwykle niebezpieczne i nawet jeśli praktyki te fascynują, obecność kompetentnych mistrzów oraz długa i gruntowna inicjacja to dwie rzeczy, które należy uszanować.

Nie bez powodu większość szkół lalka voodoo sklep (od czarnej magii do białej, włączając wszystkie rodzaje i wszystkie kolory) zaleca podejście stopniowe i więcej niż ostrożne. Zakładając, że magia voodoo jest prawdziwa, można bezpiecznie założyć, że demony i zło też. Uważaj więc na formy lalka voodoo zaklęcia (czasami nadmiernie podstępne), jakie mogą przyjąć złośliwe podmioty.

Pamiętaj więc, że używanie lalek voodoo wiąże się z pewnym ryzykiem , w każdym razie, jeśli nie używasz ich prawidłowo. W końcu nie ma dymu bez ognia… a jeśli lalka wudu ma tak złą prasę, to prawdopodobnie dlatego, że praktyki z nim związane mogą okazać się (bardzo) niebezpieczne, jeśli są wykonywane przez niewłaściwych ludzi zaklęcia voodoo miłosne, w niewłaściwych kontekstach i dla spełnienia złe pragnienia.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here