plemiona amazonii – co to jest – amazonki – kawahiva – medycyna szamańska – flora i fauna

Rate this post

Amazonka jest w rzeczywistości największą dżunglą planety. Jest to właściwie dodatkowo rodowy dom 1000 Indian. W rzeczywistości są one podzielone na około 400 grup, z których każda ma własny język, społeczeństwo i obszar. Wielu miało kontakt z obcymi przez prawie 500 lat. Inni — ludzie „bez kontaktu” — w ogóle nie mieli kontaktu. Jak działają?

Wielu Hindusów mieszka w miejscowościach nad strumieniami, a także uprawia warzywa, a także produkty owocowe, takie jak maniok, kukurydza, fasola, a także owoce. Yanomami przebywają w stanie Roraima w Brazylii i przy granicy z Wenezuelą amazonki plemię. Yanomami mieszkają w stanie Roraima w Brazylii, a także na całym obwodzie w Wenezueli.

plemiona amazonii – co to jest plemię – amazonki

Podobnie polują, a także łowią ryby, używając trucizn roślinnych do ogłuszania ryb. Niektórzy ludzie używają strzelb do polowania, inni używają broni, włóczni, a nawet dmuchawek wraz z strzałkami zakończonymi kurarą. Tylko nieliczni mieszkańcy Amazonii to koczownicy; często żyją głęboko w lasach poza rzekami. Uprawiają niektóre rośliny, ale dużo bardziej liczą na polowania i świętowanie. Obecnie większość Indian w Amazonii ma dostęp do „zachodniej” opieki medycznej oraz edukacji. Kiedy są one faktycznie zarządzane przez samych Indian, zwykle odnoszą duże sukcesy.

Jakie są ich problemy amazonki plemię i co to jest plemię? Niemal wszystkie kłopoty Indian zależą od własności: osoby z zewnątrz albo wolą swoją własność, albo jedną rzecz na niej lub poniżej niej. Zasadniczymi zagrożeniami są wielki rozkwit wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego, niekontrolowany zakaz pozyskiwania drewna oraz szybkie rozprzestrzenianie się hodowli i rolnictwa.

plemiona amazonii - co to jest plemię - amazonkiZiemia = Życie – co to jest plemię? Grupy indiańskie, których właściwości są doceniane, na ogół rozkwitają. Ale w Brazylii Indianie nie mają swobód posiadania własności publicznej, podczas gdy w Peru i Kolumbii wiele społeczności nabyło nazwę własności wiele lat temu, jednak rządy i usługodawcy często lekceważą swoje prawa. Pięć wieków po tym, jak pierwsi Europejczycy dotarli do Amazonii, wielu Indian w rzeczywistości nadal giną z rąk obcych, a całe grupy nadal doświadczają niebezpieczeństwa unicestwienia.

Reagować flora i fauna amazonii. Ludzie z Amazonii – indianie amazonii potrzebują twojej pomocy. Najważniejsze kampanie Survival w Amazonii są w rzeczywistości dla Nukaków, z których dwie trzecie zmarło w ciągu 20 lat z powodu wezwania, dla nieskontaktowanych Indian z Peru, którzy są zagrożeni ze strony przemysłu naftowego i drwali, a także dla Indian z Raposa -Serra prowadzi Sola indianie amazonii, którego ziemia jest oblężona przez niebezpiecznych plantatorów ryżu.

plemiona amazonii – flora i fauna – indianie amazonii

Największy egzotyczny las deszczowy na ziemi, las kupie konto na plemionach rozciąga się na powierzchni 5,5 tys. km² i przez wiele lat był życiodajnym domem dla wielu gatunków. Ludzie faktycznie regularnie byli częścią dobrze prosperującej różnorodności biologicznej Amazonii, ponieważ jest to rezydencja przodków dla ponad tysiąca rdzennych Indian.

Dzisiejsza dżungla Amazon.com nadal zamieszkuje wiele rdzennych plemion, z których kilka jest opisanych jako „bezkontaktowe” – plemiona konsekwentnie usiłujące przestrzegać wyłącznie praw przyrody ludy amazonii. Podzieleni na około 400 osób, Indianie z lasów deszczowych Amazonii przebywają w osiadłych wioskach nad rzekami lub jako koczownicy głęboko w lasach deszczowych.

plemiona amazonii - flora i fauna - indianie amazoniiWiększość grup ludy amazonii, które są posłuszne rzekom, styka się z resztą globu. Wykorzystują obfite grunty do ogrodnictwa, uprawy owoców, a także warzyw, takich jak kukurydza i fasola. Będąc niezwykle utalentowanymi myśliwymi, używają również ręcznie robionej broni do rejestrowania zwierząt i ryb w celu zdobycia pożywienia.

Ludzie medycyna szamańska, którzy wyzywająco opierają się wymianie świata zewnętrznego poprzez zamieszkiwanie głęboko w amazońskim lesie deszczowym, są w rzeczywistości określani jako „rdzenni mieszkańcy w izolacji”. Wiele z tych osób to koczownicy, aw ciągu ostatnich wielu lat byli faktycznie zmuszani do regularnego przemieszczania się, aby uniknąć wymiany współczesnych osadników.

  • Jednak wyrażenie „bez kontaktu” jest nieco nieprecyzyjne, biorąc pod uwagę prosty fakt, że w rzeczywistości jest bardzo niewielu ludzi plemienie, którym udało się całkowicie uniemożliwić wymianę na zewnątrz, wybierając się tylko po to, by nawiązać kontakt z sąsiadami. Peruwiańska Amazonia jest domem dla 15 zdeterminowanych ludzi, z którymi nie ma kontaktu, prawie wszyscy wędrowcy, którzy zmieniają teren w całym lesie deszczowym w zależności od pory roku, burzowej lub nawet całkowicie suchej.
  • Plemię Mashco-Piro jest w rzeczywistości jednym z rdzennych mieszkańców, z którymi nie ma kontaktu, zamieszkujących las narodowy Manú w regionie Madre de Dios w Peru. Ten lud koczowniczych łowców-zbieraczy mówi dialektem języka obcego Yine, który jest częścią starożytnego aborygeńskiego domu językowego „Arawak”.
  • W czasie dopalania gumy ludzie zostali faktycznie zmasakrowani przez żołnierzy peruwiańskiego gumowca Barrona Carlosa Fitzcarralda, zmuszając nielicznych ocalałych do wycofania się w sam środek dżungli. Jednak w ciągu ostatnich 20 lat obserwacje uczestników poprawiły się, docierając do osób z zewnątrz proszących o jedzenie, a nawet odzież.

plemiona amazonii – ludy – medycyna szamańska

Ludzie Matsés plemię kawahiva są w rzeczywistości jeszcze jednym przykładem, dzięki któremu tak ja, członkowie sąsiedztwa, wciąż mieszkam w samotności. Mieszkańcy Matsés, którzy żyją nad brzegiem rzeki Yaquerana, na granicy Peru i Brazylii, od 1998 r., posiadają legalne etykiety na swoim terenie. Koncentrują się plemiona amazonii na wytwarzaniu łuku i strzał jako narzędzia do poszukiwań, co wiąże się również z precyzyjną pracą i kunsztem rzemieślniczym.

Środowisko Indian amazońskich plemiona ameryki poludniowej, posiłki i ubrania. Mieszkańcy lasów amazońskich mają dostęp do różnych regionów, z różnymi naturalnymi złożami i warunkami. W obu rzekach szerokość amazonki, a także w głębszych negocjacjach lasów deszczowych, grupy mieszkają w ukradkiem prostych posiadłościach zbudowanych z bambusa i drewna.

plemiona amazonii - ludy - medycyna szamańskaWyszkolone w tworzeniu domów niezwykle szybko, leśne plemiona wykorzystują proces kopania dość głębokich szczelin w ziemi do ukrywania się, ponieważ wykorzystują je do ukrywania się przed zwierzętami, a także grupami wrogów, których nie mogą pokonać. W minionych wiekach ukrywali oni przyjście ze “świata zewnętrznego” aby bronić się przed ludźmi z zamiarem skrzywdzenia ich wszystkich – plemiona zaloguj.

Ludzie z Amazonii z puszcza amazońska  Nawet jeśli ich ochrona pochodzi od międzynarodowego ludu, plemiona również stają w obliczu niebezpieczeństw Matki Natury. Jednym małym, ale potężnym zagrożeniem są owady. Niektóre mechanizmy obronne przed tymi błędami stały się ikonami plemiennymi. Na przykład grupa Korubo tworzy glinkę gipsową opartą na warstwie skóry, aby zawsze chronić przed robakami, i właśnie dlatego nazywa się ich Korubo, czyli „brudnymi”. Różne inne grupy używają barwników roślinnych, które w rzeczywistości są organicznym sprayem na owady rdzenne plemiona amazonii, do powlekania swoich układów ciała.

Jest prawdopodobne, że używają dokładnie tych samych roślin do produkcji olejków organicznych, które są obecne we współczesnych środkach odstraszających komary – rośliny występujące w amazonii. Amazonka to największy las, a także posiadłość ogromnego wyboru nieokiełznanych produktów spożywczych, a także wielu gatunków zwierząt spożywanych przez ludzi.

plemiona amazonii – plemiona ameryki poludniowej – kawahiva – rdzenne plemiona

Grupy rdzenne plemiona amazonii zwykle prowadzą łowiecko-zbieracki tryb życia, żywiąc się warzywami, produktami owocowymi, zbożami, rybami, a także zwierzętami, takimi jak szalone świnie, aligatory, małpy człekokształtne, jaguary, letargi, pancerniki, oceloty, węże, pajęczaki, skorpiony, wydry i ptaki.

plemiona amazonii - plemiona ameryki poludniowej - kawahiva - rdzenne plemionaTradycja i praktyki dotyczące ubioru różnią się w zależności od grupy.  Większość bezkontaktowych plemion żyjących głęboko w dżungli chodzi nago region w dorzeczu amazonki, z wyjątkiem cennej biżuterii, którą wytwarzają z tkanki kostnej i perłowej bieli. Ludzie, którzy faktycznie komunikowali się ze współczesnym światem, noszą ubrania ze skóry naturalnej wykonanej ze schwytanych przez nich zwierząt. Czasami używają spódnic ze słomy, a nawet zaopatrują się w zachodnie ubrania. Plemienne malowanie twarzy dominuje we wszystkich grupach i jest właściwie charakterystyczną cechą ich wyglądu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here