yin yang – ing i jang – co oznacza – chiński symbol równowagi – znak spokoju

Rate this post

Posiadasz obserwowaną symboliczną reprezentację, ale co oznacza yin yang? Jak również, które jest właściwie yin, a które faktycznie yang? Koncepcje yin i yang mają za sobą długą i intrygującą przeszłość, a nasz zespół zebrał wszystkie najbardziej ekscytujące i znaczące fragmenty w tym poście. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się: chiński symbol równowagi

Różne znaczenia yin i yang. Co wskazuje symboliczna reprezentacja yin yang, a także dlaczego wygląda tak, jak działa chiński znak równowagi. Krótka historia yin i yang w przeszłości (ten znak faktycznie istnieje o wiele dłużej niż myślisz!). Jak zasady yin yang zostały wykorzystane przez wszystkich, od urzędników państwowych, przez dekoratorów wnętrz, po artystów sztuk walki.

yin yang – ing i jang – chiński symbol równowagi – znak spokoju

Co robi metoda Yin i Yang? Yin i yang (lub 陰, a także 陽 w typowych osobowościach mandaryńskich) reprezentują dwulicowość lub wskazówkę, że 2 przeciwstawne atrybuty mogą faktycznie istnieć w harmonii i wzajemnie się uzupełniać. To ta sama idea, która odpowiada za cytaty typu: „nie ma światła bez ciemności”. Yin (ciemna część) i yang (biała część) reprezentują różne cechy.

Na poniższym wykresie przedstawiono liczbę funkcji, które każdy z nich ilustruje. Zobaczysz, że dla każdego yin i yang chiński znak spokoju działają z parą przeciwieństw, takich jak czerń i biel, światło i cień, północ i południe itd.

Symboliczne przedstawienie ing i jang jest często określane w Chinach jako „taijitu”. W rzeczywistości jest to znajomy znak, który najprawdopodobniej widziałeś wiele razy na cennej biżuterii, ubraniach, laptopach itp. W rzeczywistości istnieje wiele odmian tej ikony, ale najbardziej typowy to tak naprawdę cykl składający się z dwóch przeplatających się wirów / łez , jeden czarny i jeden biały. Każdy wir ma w sobie kropkę w przeciwnym odcieniu – chiński znak jak yin i yang.

yin yang - ing i jang - chiński symbol równowagi - znak spokojuSymbol jing i jang oznacza wzajemne powiązania świata, w szczególności świata przyrody. Nie ma pozytywu bez niszczenia, nie ma dostępnego bez zamknięcia, nie ma oświetlenia bez ciemności. Sama ikona yin yang jing energia reprezentuje tę współzależność. Biorąc pod uwagę symboliczną reprezentację, można łatwo zauważyć, że nie ma linii prostej przechodzącej przez obiekt, aby zilustrować podział między yin i yang.

Więc co oznacza yin yang? Wewnątrz linia podziału ma w rzeczywistości delikatny kształt litery S. Pokazuje, w jaki sposób yin i yang są faktycznie połączone i nieustannie krążą bezpośrednio do siebie, a także z siebie. Oprócz symbolicznej reprezentacji, gdy yang pęcznieje, aranżacje yin. W pobliżu dna, yin pęcznieje, gdy yang zawiera transakcje. Idealnym warunkiem jest faktycznie równowaga między nimi, ponieważ wtedy faktycznie osiągana jest spójność.

yin yang – jak yin i yang – jing energia – naszyjnik

W obrębie symbolu nie tylko białe i ciemne części pasują do siebie bezbłędnie, tworząc okrąg, ale każda zawiera mały cykl różnych innych różnych kolorów, aby lepiej pokazać połączenie między 2. Małe kółka pokazują również, że nic nie jest najwyższe. Tak naprawdę w każdym yin jest trochę yang i odwrotnie. To więcej pokazuje związek między 2.

Zewnętrzny cykl ikony jing jang co oznacza reprezentuje całość głębokiej przestrzeni. Pokazuje, że yin i yang oznaczają każdą najmniejszą rzecz, którą znamy, wraz z punktami, których nasi eksperci nie znają.

Idea yin i yang istnieje w Chinach od niezliczonych lat. Najwcześniejsza uznana rekomendacja dla tych dwóch warunków została faktycznie znaleziona na kościach, gdzie odnosiły się do różnych części natury. Około dwa 1000 lat temu kultywowano dodatkowo instytucję zwaną „instytucją jing jang znaczenie”, która kształciła wytyczne równowagi, a także style.

Około stu lat naszej ery. opracowano pierwszy tezaurus chińskich osobowości, który określał, że yin opisuje „zamknięte drzwi, noc, a także południową instytucję finansową strumienia, a także n. krawędź góry”, a yang jako „wysokość, jasność, a także południowa strona pasma górskiego”. Jeszcze inne bardzo wcześnie odnotowane okoliczności, w których terminy yin i yang wydawały się razem, odnosiły się do yin jako cienistej krawędzi zbocza wzgórza, a yang jako słonecznej strony stolicy. Na przestrzeni wieków wytyczne naszyjnik jing jang stały się częścią kilku części kultury mandaryńskiej i wschodniej (nasz zespół omawia niektóre z nich w następnym segmencie).

yin yang - jak yin i yang - jing energia - naszyjnikJakie jest zatem prawdziwe znaczenie yin i yang? Znak yin yang tao znak oznacza szereg różnych zasad, z których każda jest bardzo ważna zarówno w taoizmie, jak i później. Poniżej nasz zespół opisuje pięć najważniejszych.

1: Razem, Yin i Yang wpisz całość.
Yin, a także yang działają z przeciwstawnymi siłami, które, kiedy są faktycznie zaangażowane, odzwierciedlają wszystko w środowisku. Wzajemnie ilustrują różne cechy globu yang energia, a także środki, których potrzebują, aby uzyskać odpowiednią równowagę, aby stać się wszechstronnymi.

2: Ani Yin, ani Yang nie mogą całkowicie dominować.
Jedno nie może istnieć bez drugiego, tak samo jak akcja nie może istnieć bez odpoczynku, a cień nie może istnieć bez światła słonecznego. Każde yin i yang stale muszą być odnajdywane, a także jedno nie jest lepsze od innych.

3: Równa równowaga generuje harmonię.
Najlepszym scenariuszem jest sytuacja, w której yin and yang stają się całkowicie zrównoważone, a także mają równoważny udział w całości. Kiedy tak się dzieje, na całym świecie panuje kompatybilność i równe prawa.

4: Yin i Yang tak naprawdę nigdy nie są statyczne.
Równowaga między yin i yang w rzeczywistości zawsze się zmienia; staje się to jednym z powodów, dla których te dwie części wydają się wchodzić i wychodzić z siebie w symbolu yin yang. Tak naprawdę nigdy nie ma czynnika, w którym yin i yang przestają się przemieszczać, w ten sam sposób, w jaki ilość światła i ciemności stale się zmienia, gdy światło słoneczne wznosi się i zachodzi każdego dnia.

5: Aspekty zewnętrzne mogą łatwo zakłócić harmonię.
Czasami, gdy tylko harmonia yin i yang znaczenie zostanie faktycznie uzyskana, jedna rzecz spoza systemu może ją zakłócić. Ta zasada jest powszechnie stosowana w standardowych lekach mandaryńskich (omówionych dodatkowo poniżej), gdzie czynniki zewnętrzne mogą łatwo zakłócać równowagę w organizmie, a także powodować problemy zdrowotne.

yin yang –  tao znak – amulet – które to które

W jaki sposób wykorzystuje się zasady yin yang amulet? Zasada yin i yang rozprzestrzeniła się na wiele cech mandaryńskiego stylu życia, a także na całą Azję Wschodnią i ostatecznie na resztę świata. Poniżej znajduje się 5 sposobów, w jakie faktycznie wykorzystuje się koncepcje yin yang co oznacza, przechodząc od teorii przez architekturę do walki.

Sztuki walki. Wiele form sztuk walki wywodzących się z Chin, takich jak tai chi, wykorzystuje zarówno yin, jak i yang. Równowaga sprzedawana za jego pośrednictwem jest ważna w trakcie działań fizycznych, a także sparingów. Na przykład, aby odnieść sukces w tai chi, należy rozpoznać każdą aktywność, a także spokój, atak i obronę, co często oznacza odwrócenie yin yang które to które.

yin yang -  tao znak - amulet - które to które

Feng shui jest w rzeczywistości metodą sięgającą historycznych Chin, która wykorzystywała czubek sił energetycznych do podejmowania kilku decyzji, polegających na tym, jak dostosować właściwości (z czego właściwie wynika jej współczesne zastosowanie jako zasady dekoracji wnętrz). Według feng shui istnieją niewidzialne naciski  yin yang znaczenie (określane jako „chi”), które łączą wszystkich ludzi, ziemię, a także przestrzeń kosmiczną. Yin, a także yang stają się częścią tych sił i aby posiadać prawidłowe feng shui, właściwości muszą być faktycznie rozwinięte i wyprostowane zgodnie z obszarami mocy ying a yang, aby uzyskać właściwą równowagę.

yin yang – znak kobiecej siły – znak tao

Konwencjonalne lekarstwo mandarynki znak jing jang. W standardowym lekarstwie mandaryńskim uważa się, że system ciała jest zdrowy, gdy ying yang yang są w harmonii. Różne aspekty, takie jak plan diety, napięcie, a także zanieczyszczenia mogą łatwo dostać się do organizmu i skłonić yin lub yang do kontroli. Kiedy to ma miejsce, osoba kończy się chorobą, ponieważ jej ciało nie jest już w harmonii. Lekarz musi obliczyć, czy yin, a nawet yang rzeczywiście dominuje, a także musi naprawić równowagę.

Pisma konfucjanizmu regularnie wskazywały na koncepcje yin i yang.

W rzeczywistości rozprzestrzeniły się one głównie za pośrednictwem Dong Zhongshu, polityka Imperium Han znak kobiecej siły, a także teoretyka.

W rzeczywistości jest akceptowany wraz z łączeniem wskazówek yin i yang w konfucjanizm. Wcześniej yin i yang były postrzegane głównie jako symbole atrybutów i równowagi, do których są one wymagane, jednak Zhongshu znak równowagi opracował wiarygodną strukturę dla yin i yang, wyjaśniając, że moralnym obowiązkiem jednostki jest promowanie spójności i harmonii a także właściwie nieznane jest, kto pierwszy ją stworzył. Niemniej jednak z całą pewnością był używany w około tysiącu reklam, kiedy został spopularyzowany przez myśliciela Track imperium Zhou Dunyi znak tao.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here